Każda kobieta zasługuje na biustonosz, który nie tylko ją podtrzymuje, ale też dodaje jej komfortu. Oto kilka wskazówek, które pomogą ci ocenić, czy twój biustonosz jest idealnie dopasowany.

Klucz do idealnego fitu: Obwód

Właściwość obwodu

Obwód biustonosza powinien być dobrze dopasowany do ciała, zgodny z tą samą wysokością z przodu i z tyłu. Jeżeli twój obwód biustonosza wędruje w górę na plecach, oznacza to, że może być zbyt luźny.

Jak zapinać?

Gdy próbujesz na nowy biustonosz, zapiąć go należy na najluźniejszym zapięciu. Dzięki temu, w miarę naturalnego rozciągania obwodu podczas użytkowania, będziesz mogła go stopniowo dopasować na ciaśniejsze zapięcia.

Dobór rozmiaru

Wybór obwodu biustonosza powinien pozwalać na swobodne i głębokie oddychanie. Chociaż niektóre specjalistki radzą wybierać obwód biustonosza o 5 cm mniejszy niż wynika z pomiarów, ta zasada nie jest dla każdego. Jeśli twoje pomiary są gdzieś pomiędzy standardowymi rozmiarami, np. 77 cm, zawsze zaokrąglaj w dół – do 75 cm.

Magia miseczek

Precyzyjne dopasowanie

Miseczki biustonosza powinny idealnie pasować do kształtu twojego biustu. Fiszbiny powinny dokładnie przylegać do ciała, bez ucisku czy pozostawiania śladów na skórze. Zewnętrzne krańce fiszbiny powinny być skierowane dokładnie do środka pachy.

Bez wylewania się

Twoje piersi nie powinny wylewać się z miseczek ani tworzyć wybrzuszeń powyżej krawędzi miseczek. Profil biustu powinien tworzyć gładką linię.

Ramiączka: końcowe dopasowanie

Regulacja długości

Długość ramiączek powinna być taka, aby zapewniać komfort bez wbijania się w ramiona, a także wspomagać podtrzymanie biustu. Ramiączka powinny być regulowane tak, aby nie dało się ich podciągnąć wyżej niż o wysokość czterech palców ze sobą połączonych. Zbyt mocno ściągnięte ramiączka mogą powodować dyskomfort i ból ramion.

Szerokość ma znaczenie

Szerokość ramiączek powinna być proporcjonalna do wielkości biustu – im większy biust, tym szersze ramiączka.

Korzyści z dobrze dopasowanego biustonosza

Prawidłowo dobrany biustonosz to klucz do komfortu i swobody ruchów. Eliminuje otarcia, czerwone ślady i uczucie dyskomfortu. Dzięki temu, piersi są stabilne na klatce piersiowej, odseparowane, co chroni je przed odparzeniami i wpływem grawitacji. Dobrze dopasowany biustonosz sprawia, że nawet przy gwałtownych ruchach, piersi pozostają na swoim miejscu. Po kilkunastu minutach od założenia takiego biustonosza, powinno się go przestać czuć.

By adem